LG UltraGear 27GS75Q-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 200Hz
LG UltraGear 27GS75Q-B - LED-skærm - gaming - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 200 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort
  • Product no 1002204047
    Model 27GS75Q-B
    Brand LG Electronics
    Go to brand's website
    EAN 8806096087794
    Weight 10 kg
Produktbeskrivelse LG UltraGear 27GS75Q-B - LED-skærm - QHD - 27" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Energiklasse Klasse F
Energiforbrug om året 51 kWt
Strømforbrug (Til-modus) 35 W
Adaptive-Sync teknologi AMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC Compatible
Paneltype IPS
Formatforhold 16:9
Standard opløsning QHD 2560 x 1440 (DisplayPort(OC): 200 Hz, DisplayPort: 180 Hz, HDMI: 180 Hz)
Pixel Pitch 0.2331 mm
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 1000:1
HDR-kapabel HDR10
Responstid 1 ms (grå-til-grå)
Gaming Ja
Farve support 16,7 millioner farver (8-bit)
Farvespektrum 99% sRGB (CIE 1931)