LG UltraGear 27GS75Q-B 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 200Hz
LG UltraGear 27GS75Q-B - LED-skærm - gaming - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 200 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort
  • Varenummer 1002204047
    Model 27GS75Q-B
    Producent LG Electronics
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 8806096087794
    Vægt 10 kg
Produktbeskrivelse LG UltraGear 27GS75Q-B - LED-skærm - QHD - 27" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Energiklasse Klasse F
Energiforbrug om året 51 kWt
Strømforbrug (Til-modus) 35 W
Adaptive-Sync teknologi AMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC Compatible
Paneltype IPS
Formatforhold 16:9
Standard opløsning QHD 2560 x 1440 (DisplayPort(OC): 200 Hz, DisplayPort: 180 Hz, HDMI: 180 Hz)
Pixel Pitch 0.2331 mm
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 1000:1
HDR-kapabel HDR10
Responstid 1 ms (grå-til-grå)
Gaming Ja
Farve support 16,7 millioner farver (8-bit)
Farvespektrum 99% sRGB (CIE 1931)
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Højde, pivot (rotering), tilt
Skærmbelægning Blændfri
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Dimensioner (B x D x H) - med stander (højeste position) 61.35 cm x 25.37 cm x 57.77 cm
Vægt 6 kg
Miljømæssige standarder ENERGY STAR kvalificeret
Generelt
Backlight-teknologi LED baglys
Diagonal størrelse 27"
Dimensioner (B x D x H) 61.35 cm x 25.37 cm x 57.77 cm - med stander (højeste position)
Energiforbrug om året 51 kWt
Energiklasse Klasse F
Energiklasse (HDR) Klasse G
Formatforhold 16:9
Gaming Ja
HDR-format HDR10
Kontrastforhold 1000:1
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 300 cd/m²
Paneltype IPS
Pixel Pitch 0.2331 mm
Responstid 1 ms (grå-til-grå)
Skærmbelægning Blændfri
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Vandret synsvinkel 178
Vægt 6 kg
Forbindelse
Interface 2 x HDMI | DisplayPort 1.4 | Hovedtelefoner (mini-jackstik)
Mekanisk
Højde justering 110 mm
Tiltvinkel -5/+15
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 watt
Strømforbrug (Til-modus) 35 W