AOC Gaming 27G2ZN3/BK 27" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz
AOC Gaming 27G2ZN3/BK - LED-skærm - gaming - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - VA - 300 cd/m² - 4000:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort, rød
27G2ZN3/BK har et 27" Fast VA-panel, der opfylder kravene fra både konkurrencespillere og casual gamere. Med en opdateringshastighed på 240 Hz forbedrer den din reaktionsevne i spillet betydeligt. Med en responstid på 1 ms GtG og 0,5 ms MPRT bliver din spiloplevelse flydende og uafbrudt. Derudover har du mulighed for at justere stativet, så du får en bedre kropsholdning, mens du spiller, hvilket giver en mere professionel tilgang til dit spil.
  • Product no 1002249622
    Model 27G2ZN3/BK
    Brand AOC
    Go to brand's website
    EAN 4038986182270
    Weight 6.99 kg
Produktbeskrivelse AOC Gaming 27G2ZN3/BK - LED-skærm - Full HD (1080p) - 27" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1972292
Energiklasse Klasse E
Strømforbrug (Til-modus) 21 W
Adaptive-Sync teknologi AMD Adaptive-Sync
Paneltype VA
Formatforhold 16:9
Standard opløsning Full HD (1080p) 1920 x 1080 ved 280 Hz
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 4000:1 / 80000000:1 (dynamisk)
HDR-kapabel HDR10
Responstid 1 ms (grå-til-grå), 0.5 ms (MPRT)
Gaming Ja
Farve support 16,7 millioner farver
Farvespektrum 92.2% DCI-P3 (CIE 1976), 123.3% sRGB (CIE 1976)
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Højde, pivot (rotering), drejbar, tilt
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort, rød
Dimensioner (B x D x H) - med stander (højeste position) 61.25 cm x 22.74 cm x 52.86 cm
Vægt 4.85 kg
Producentgaranti 3 års garanti
Højdejusterbar stander
GMENU
Lavt input-lag
0.5ms MPRT - Moving Picture Response Time
Responstid på 1 ms GTG - Grå-til-grå
Oplev spillet på sit bedste med HDR10
Adaptive sync
6 spil-tilstand
280 Hz opdateringshastighed
AGON by AOC-skærmen er med sin banebrydende 280Hz en game-changer for konkurrencedygtige spillere. AGON by AOC-monitorens lynhurtige hastighed og præcision udmønter sig i en ubestridelig fordel i hurtige spil, der giver dig mulighed for at reagere hurtigere og ramme dine mål med uovertruffen nøjagtighed.