AOC Gaming 27G2ZN3/BK 27" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 280Hz
AOC Gaming 27G2ZN3/BK - LED-skærm - gaming - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 280 Hz - VA - 300 cd/m² - 4000:1 - HDR10 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort, rød
27G2ZN3/BK har et 27" Fast VA-panel, der opfylder kravene fra både konkurrencespillere og casual gamere. Med en opdateringshastighed på 240 Hz forbedrer den din reaktionsevne i spillet betydeligt. Med en responstid på 1 ms GtG og 0,5 ms MPRT bliver din spiloplevelse flydende og uafbrudt. Derudover har du mulighed for at justere stativet, så du får en bedre kropsholdning, mens du spiller, hvilket giver en mere professionel tilgang til dit spil.
  • Varenummer 1002249622
    Model 27G2ZN3/BK
    Producent AOC
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 4038986182270
    Vægt 6.99 kg
Produktbeskrivelse AOC Gaming 27G2ZN3/BK - LED-skærm - Full HD (1080p) - 27" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1972292
Energiklasse Klasse E
Strømforbrug (Til-modus) 21 W
Adaptive-Sync teknologi AMD Adaptive-Sync
Paneltype VA
Formatforhold 16:9
Standard opløsning Full HD (1080p) 1920 x 1080 ved 280 Hz
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 4000:1 / 80000000:1 (dynamisk)
HDR-kapabel HDR10
Responstid 1 ms (grå-til-grå), 0.5 ms (MPRT)
Gaming Ja
Farve support 16,7 millioner farver
Farvespektrum 92.2% DCI-P3 (CIE 1976), 123.3% sRGB (CIE 1976)
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Højde, pivot (rotering), drejbar, tilt
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort, rød
Dimensioner (B x D x H) - med stander (højeste position) 61.25 cm x 22.74 cm x 52.86 cm
Vægt 4.85 kg
Producentgaranti 3 års garanti
Generelt
Backlight-teknologi WLED
Diagonal størrelse 27"
Dimensioner (B x D x H) 61.25 cm x 22.74 cm x 52.86 cm - med stander (højeste position)
Energiklasse Klasse E
Energiklasse (HDR) Klasse G
Farve Sort, rød
Formatforhold 16:9
Gaming Ja
HDR-format HDR10
Lodret opdateringshastighed 48 - 280 Hz
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 300 cd/m²
Paneltype VA
Pixel pr. tomme 81.59
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Vandret opdateringshastighed 30 - 255 kHz
Vandret synsvinkel 178
Vægt 4.85 kg
Forbindelse
Interface 2 x HDMI | DisplayPort 1.4 | Hovedtelefoner (mini-jackstik)
Mekanisk
Drejevinkel 60
Højde justering 130 mm
Rotationsvinkel 90
Tiltvinkel -4/+21.5
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Egenskaber Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat), mat
Medfølgende ledninger 1 x HDMI-kabel | 1 x DisplayPort kabel
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 watt
Strømforbrug (Til-modus) 21 W
Strømforbrug (Typisk) 27 watt
Strømforbrug HDR (Til-tilstand) 30 kWh/1000 t
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 21 kWh/1000 t
Strømforbrugs-stand by 0.5 watt
Programmer / Systemkrav
Inkluderet software AOC G-Menu
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 73 cm
Dybde ved forsendelse 18.7 cm
Højde ved forsendelse 52 cm
Vægt ved forsendelse 7.13 kg
Producentgaranti
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
Højdejusterbar stander
GMENU
Lavt input-lag
0.5ms MPRT - Moving Picture Response Time
Responstid på 1 ms GTG - Grå-til-grå
Oplev spillet på sit bedste med HDR10
Adaptive sync
6 spil-tilstand
280 Hz opdateringshastighed
AGON by AOC-skærmen er med sin banebrydende 280Hz en game-changer for konkurrencedygtige spillere. AGON by AOC-monitorens lynhurtige hastighed og præcision udmønter sig i en ubestridelig fordel i hurtige spil, der giver dig mulighed for at reagere hurtigere og ramme dine mål med uovertruffen nøjagtighed.