Philips Evnia 8000 27M2N8500 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort 360Hz
Philips Evnia 8000 27M2N8500 - OLED-monitor - gaming - 27" (26.5" til at se) - 2560 x 1440 QHD @ 360 Hz - 1000 cd/m² - 1500000:1 - DisplayHDR 400 True Black - 0.03 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - hvid
Denne skærm er skabt til hurtig gaming. Opdateringshastigheden på 360 Hz, QD OLED-panel og DisplayHDR TrueBlack 400-certificering gør den til en kombination af høj og førsteklasses billedkvalitet.
  • Varenummer 1002349211
    Model 27M2N8500/00
    Producent Philips
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 8712581806309
    Vægt 13 kg
Produktbeskrivelse Philips Evnia 8000 27M2N8500 - OLED-monitor - QHD - 27" - HDR
Enhedstype OLED-monitor - 27"
Energiklasse Klasse G
Egenskaber USB 3.2 Gen 1 hub
Formatforhold 16:9
Standard opløsning QHD 2560 x 1440 ved 360 Hz
Pixel Pitch 0.2292 mm
Lysstyrke 1000 cd/m²
Kontrastforhold 1500000:1
HDR-kapabel DisplayHDR 400 True Black
Responstid 0,03 ms (grå-til-grå)
Gaming Ja
Farve support 1,07 milliarder farver
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Højde, drejbar, tilt
Skærmbelægning Anti-reflekterende, 2H Hard Coating
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Hvid
Dimensioner (B x D x H) - med stander (højeste position) 60.93 cm x 27.45 cm x 51.37 cm
Vægt 7.35 kg
Producentgaranti 3 års garanti
Generelt
Diagonal størrelse 27"
Dimensioner (B x D x H) 60.93 cm x 27.45 cm x 51.37 cm - med stander (højeste position)
Energiklasse Klasse G
Energiklasse (HDR) Klasse G
Farve Hvid
Formatforhold 16:9
Gaming Ja
HDR-certificering DisplayHDR 400 True Black
Indbygget udstyr USB 3.2 Gen 1 hub
Kontrastforhold 1500000:1
Lodret opdateringshastighed 48 - 360 Hz
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 1000 cd/m²
Pixel Pitch 0.2292 mm
Pixel pr. tomme 110.84
Skærmtype OLED-monitor / Quantum Dot OLED
Synlig diameter 26.5"
Vandret opdateringshastighed 30 - 510 kHz
Vandret synsvinkel 178
Vægt 7.35 kg
Audio
Type Højtalere - stereo
Udgangseffekt/kanal 5 watt
Forbindelse
Mekanisk
Drejevinkel 60
Højde justering 130 mm
Tiltvinkel -5/+20
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
MTBF (forventet tid mellem fejl) 30,000 time(r)
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 watt
Strømforbrug (Typisk) 83.7 watt
Strømforbrug HDR (Til-tilstand) 35 kWh/1000 t
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 35 kWh/1000 t
Strømforbrugs-stand by 0.5 watt
Programmer / Systemkrav
OS nødvendig Apple MacOS X, Microsoft Windows 10 / 11
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 78 cm
Dybde ved forsendelse 14.1 cm
Højde ved forsendelse 45.5 cm
Vægt ved forsendelse 11.01 kg
Producentgaranti
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 20 - 80% RH
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C
Smart Crosshair: Til bedre sigte og mere underholdning
SmartImage-spiltilstand optimeret til spillere
Ægte 10-bit-skærm gengiver jævnere farveforløb i billeder
Krystalklare billeder med Quad HD 2560 x 1440 pixel
DisplayHDR TrueBlack 400 gengiver utrolige skyggedetaljer
QD OLED giver overlegne farver og levende billeder
Dynamisk belysning: Synkroniser belysning på alle enheder.
Vippe-, dreje- og højdejustering for at opnå ideel position til visning
AI-forbedret Ambiglow: Til intensiv underholdning
360 Hz opdateringshastighed: til ultrahurtig og ultraskarp gaming
Bliv klar til spille med op til 360 Hz med en billeddefinition, der giver en WOW-faktor. Klar udfordringerne, og ram målene hurtigere og, ikke mindst, med opsigtsvækkende klarhed: Spil vil fremstå rene og sprøde, mens du suser gennem niveauer og ræser igennem scener.