Philips 27E1N1100A 27" IPS 1920 x 1080 (Full HD) VGA (HD-15) HDMI 100Hz
Philips 27E1N1100A - 1000 Series - LED-skærm - 27" - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 100 Hz - IPS - 250 cd/m² - 1300:1 - 1 ms - HDMI, VGA - højtalere - sort
  • Product no 1001923707
    Model 27E1N1100A/00
    Brand Philips
    Go to brand's website
    EAN 8712581804282
    Weight 6.57 kg
Produktbeskrivelse Philips 27E1N1100A - 1000 Series - LED-skærm - Full HD (1080p) - 27"
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Energiklasse Klasse D
Adaptive-Sync teknologi AMD FreeSync
Paneltype IPS
Formatforhold 16:9
Standard opløsning Full HD (1080p) 1920 x 1080 ved 100 Hz
Pixel Pitch 0.3114 mm
Lysstyrke 250 cd/m²
Kontrastforhold 1300:1
Responstid 4 ms (grå-til-grå), 1 ms (MPRT)
Farve support 16,7 millioner farver
Input-stik HDMI, VGA
Justeringer til display-position Tilt
Skærmbelægning Blændfri, 3H Hard Coating, Dis 25 %
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander (højeste position) 61.7 cm x 21.1 cm x 45.7 cm
Vægt 4 kg
Kabelstyring reducerer kabelrod og giver en ryddelig arbejdsplads
Skiftetasten til EasySelect-menuen giver hurtig adgang til menuen på skærmen
LowBlue-tilstand og flimmerfri visning, der er behagelig for øjnene
HDMI sikrer universelle digitale tilslutningsmuligheder
Praktisk VESA-montering
Indbyggede stereohøjttalere til multimedier
1 ms (MPRT) hurtig svartid for et skarpt billede og uafbrudt gameplay
16:9 Full HD-skærm for klare, detaljerede billeder
IPS LED-vidvinkelteknologi giver nøjagtige billeder og farver
100 Hz opdateringshastigheder for ultraklare billeder
Denne skærm fra Philips opdaterer skærmbilledet op til 100 gange i sekundet, hvilket gør den meget hurtigere end en standardskærm. Med en billedhastighed på 100 Hz kan spillere finde de vigtige billeder på skærmen, som viser fjendens bevægelser i en ultrajævn bevægelse, så de er nemme at ramme.