LG 32LQ63806LC 32" 1080p
LG 32LQ63806LC - 32" Diagonal klasse LED-bagbelyst LCD TV - Smart TV - webOS, ThinQ AI - 1080p 1920 x 1080 - HDR - Direct LED
  • Product no 1000596672
    Model 32LQ63806LC
    Brand LG Electronics
    Go to brand's website
    EAN 8806091256041
    Weight 6.02 kg
Produktbeskrivelse LG 32LQ63806LC 32" LED-bagbelyst LCD TV - Full HD
Produkttype LED-bagbelyst LCD TV - Smart TV
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1079445
Diagonal klasse 32"
Platform webOS, LG ThinQ AI
Opløsning 1920 x 1080
Display Format 1080p
HDR-format HDR10
HDR-teknologi Hybrid Log-Gamma (HLG), HDR10 Pro
Frame Rate og forbedringsteknologi 60 Hz Refresh Rate, 50 Hz Refresh Rate
Video Grænseflade HDMI
HDMI Port Antal 2 porte
Konnektivitet Wi-Fi, LAN, Bluetooth
LCD-baggrundsbelysningsteknik Direct LED
Billedformatforhold 16:9
Digital TV Tuner DVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Internet Streaming Services HbbTV, Home Dashboard
Højttalersystem 2 kanaler
Platform Apple HomeKit, Google Home
Intelligent assistent Google Assistant, Alexa (ikke tilgængelig for nogle sprog og lande)
USB Ja
Energiklasse Klasse F
Dimensioner (B x D x H) - uden stander 73.6 cm x 8.29 cm x 43.7 cm
Vægt 4.7 kg
General
Depth 8.29 cm
Diagonal Class 32"
Dimensions Without stand
Energy Class Class F
Energy Class (HDR) Class G
HDMI Ports Qty 2 ports
HDR Capable Yes
HDR Format HDR10
HDR Technology Hybrid Log-Gamma (HLG), HDR 10 Pro
Height 43.7 cm
Model Year 2022
Platform webOS, LG ThinQ AI
Power Consumption HDR (On mode) 40 kWh/1000h
Power Consumption SDR (On mode) 27 kWh/1000h
Product Type LED-backlit LCD TV - Smart TV
TV Tuner Presence Yes
Video Interface HDMI
Video Processor Α5 Gen 5 AI
Weight 4.7 kg
Width 73.6 cm
Display
Additional Features Apple AirPlay 2 support
Display Format 1080p
Frame Rate & Enhancement Technology 60 Hz Refresh Rate, 50 Hz Refresh Rate
Image Aspect Ratio 16:9
LCD Backlight Technology Direct LED
Resolution 1920 x 1080
Stands & Mounts
Flat Panel Mount Interface 200 x 200 mm