Philips 27E1N1800A 27" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 60Hz
Philips 27E1N1800A - 1000 Series - LED-skærm - 27" - 3840 x 2160 4K @ 60 Hz - IPS - 350 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 4 ms - 2xHDMI, DisplayPort - højtalere - sort
  • Varenummer 1002298944
    Model 27E1N1800A/00
    Producent Philips
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 8712581805715
    Vægt 6.67 kg
Produktbeskrivelse Philips 27E1N1800A - 1000 Series - LED-skærm - 4K - 27" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1946916
Energiklasse Klasse F
Adaptive-Sync teknologi AMD Adaptive-Sync
Paneltype IPS
Formatforhold 16:9
Standard opløsning 4K 3840 x 2160 ved 60 Hz
Pixel Pitch 0.1554 mm
Lysstyrke 350 cd/m²
Kontrastforhold 1000:1
HDR-kapabel HDR10
Responstid 4 ms (grå-til-grå)
Farve support 1.07 billion colors (8-bit + Hi-FRC)
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Tilt
Skærmbelægning Blændfri, 3H Hard Coating, Dis 25 %
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander 61.3 cm x 21.1 cm x 46.5 cm
Vægt 4.35 kg
Producentgaranti 2 års garanti
Generelt
Backlight-teknologi WLED
Diagonal størrelse 27"
Dimensioner (B x D x H) 61.3 cm x 21.1 cm x 46.5 cm - med stander
Energiklasse Klasse F
Energiklasse (HDR) Klasse G
Farve Sort
Formatforhold 16:9
HDR-format HDR10
Kontrastforhold 1000:1
Lodret opdateringshastighed 40 - 60 Hz
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 350 cd/m²
Paneltype IPS
Pixel Pitch 0.1554 mm
Pixel pr. tomme 163.18
Responstid 4 ms (grå-til-grå)
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Vandret opdateringshastighed 30 - 140 kHz
Vandret synsvinkel 178
Vægt 4.35 kg
Audio
Type Højtalere - stereo
Udgangseffekt/kanal 2 watt
Forbindelse
Interface 2 x HDMI (HDCP 2.2) | DisplayPort 1.4 (HDCP 2.2) | Audio line-ud (mini-jackstik)
Mekanisk
Tiltvinkel -5/+20
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Medfølgende ledninger 1 x HDMI-kabel
MTBF (forventet tid mellem fejl) 50,000 time(r)
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 watt
Strømforbrug (Typisk) 27.24 watt
Strømforbrug HDR (Til-tilstand) 37 kWh/1000 t
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 26 kWh/1000 t
Strømforbrugs-stand by 0.5 watt
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 69 cm
Dybde ved forsendelse 14.1 cm
Højde ved forsendelse 45.5 cm
Vægt ved forsendelse 6.92 kg
Producentgaranti
Service & Support Begrænset garanti - 2 år
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 20 - 80%
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C