Brother HL-L5210DWT Laser
  • Varenummer 1001584456
    Model HLL5210DWTG2
    Producent
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 4002352013741
    Vægt 12 kg
Produktbeskrivelse Brother HL-L5210DWT - printer - S/H - laser
Printertype Arbejdsgruppeprinter - laser - S/H
Servicepakker Brother PRINT AirBag for 200000 pages
Vægt 14.9 kg
Mediestørrelsesklasse A4/Legal
Maks. mediestørrelse Legal (216 x 356 mm), A4 (210 x 297 mm)
Minimum Medie Størrelse (Almindelig) 69.8 mm x 127 mm
Max. mediestørelse (brugerdefineret) 215.9 mm x 355.6 mm
Printerhastighed Op til 48 spm (sider pr minut) - S/H - A4 (210 x 297 mm)<br>Op til 24 spm - sort/hvid duplex - A4 (210 x 297 mm)
Maks. opløsning (S og H) 1200 x 1200 dpi
Maks. opløsningsklasse (S og H) 1200 x 1200 dpi
Automatisk Duplikering Ja
Grænseflade USB 2.0, Gigabit LAN, Wi-Fi(n)
RAM installeret (maks.) 256 MB
Sprogsimulering PCL 6, BR-Script3, IBM ProPrinter XL, EPSON FX-850, PDF 1.7
Mediekapacitet i alt 870 ark
Mediehåndtering 100-arks universalbakke, 250-arks inputbakke, 520-ark input bakke
Anbefalet månedlig volumen Up to 5000 pages
Netværk Udskriftsserver
Effekt AC 220-240 V
Producentgaranti 3 års garanti
Dimensioner (B x D x H) 37.3 cm x 38.8 cm x 42.1 cm
Generelt
Printertype Arbejdsgruppeprinter - laser - monokrom
Printer
Automatisk Duplikering Ja
Forbindelsesteknologi Trådløs
Indbyggede enheder 1 linje 16 tegn LCD-display
Printerhastighed Op til 48 spm (sider pr minut) - S/H - A4 (210 x 297 mm) | Op til 24 spm - sort/hvid duplex - A4 (210 x 297 mm)
Udprintningstid af første aftryk S/H 6.7 sekunder
RAM
RAM installeret (maks.) 256 MB
Mediebehandling
Konvolutstørrelser International DL (110 x 220 mm), Com-10 (105 x 241 mm), International C5 (162 x 229 mm), Monarch (98.4 x 190.5 mm)
Maks. mediekapacitet 1290 ark
Mediefremføringer Bakke til papirforsyning: 1 x automatisk - 250 ark - Legal (216 x 356 mm) vægt: 60 g/m² - 163 g/m² | Flerfunktionsbakke: 1 - 100 ark - 215.9 x 355.6 mm vægt: 60 g/m² - 230 g/m² | Udbakke: 1 - 150 ark | Bakke til papirforsyning: 1 x automatisk - 520 ark - Legal (216 x 356 mm) vægt: 60 g/m² - 163 g/m²
Mediekapacitet i alt 870 ark
Mediestørrelser ANSI A (Letter) (216 x 279 mm), Legal (216 x 356 mm), Executive (184 x 267 mm), A4 (210 x 297 mm), A5 (148 x 210 mm), A6 (105 x 148 mm), Folio (216 x 330 mm), JIS B5 (182 x 257 mm)
Mediestørrelsesklasse A4/Legal
Medievægt 60 g/m² - 230 g/m²
Udbakkekapacitet 150 ark
Driftsperiode
Netværk
Netværk Udskriftsserver
Protokol til fjernadministration SNMP 3, HTTPS, IPPS, SMTP, Syslog
Ekspansion / Konnektivitet
Tilslutninger 1 x USB 2.0 | 1 x Gigabit LAN
Diverse
Effekt
Nødvendig frekvens 50/60 Hz
Nødvendig spænding AC 220-240 V
Strømenhed Strømforsyning
Strømforbrug ved drift 670 watt
Strømforbrug-sovemodus 5.5 watt
Strømforbrugs-stand by 31 watt
Programmer / Systemkrav
Med software ThinPrint Client, Barcode Print
Miljømæssige standarder
Blue Angel Ja
ENERGY STAR Ja
Nordic Swan Ecolabel Ja
Producentgaranti
Service & Support Begrænset garanti - 3 år - on-site
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 20 - 80%
Lyd Emission (Stille Mode) 50 dBA
Lydemission (i drift) 54 dBA
Lydemission (tomgang) 35 dBA
Maks. driftstemperatur 32.5 °C
Min. driftstemperatur 10 °C