AOC Q27B3CF2 27" IPS 2560 x 1440 (2K) HDMI USB-C 100Hz
AOC Q27B3CF2 - B3 Series - LED-skærm - 27" - 2560 x 1440 QHD @ 100 Hz - IPS - 1500:1 - 1 ms - HDMI, USB-C - højtalere - sort
Q27B3CF2 skiller sig ud med sin 27" QHD IPS-skærm, der sikrer, at hver eneste detalje gengives med levende klarhed og præcision. Nyd problemfri ydeevne selv under krævende opgaver takket være dens 100Hz opdateringshastighed. Med USB-C-forbindelse kan du ubesværet overføre data samtidig med at opretholde høj kvalitet på videooutput. Plus, dens højdejusterbare stander giver ergonomisk komfort til langvarig professionel brug, hvilket gør den til den perfekte ledsager til dit arbejdsområde.
  • Varenummer 1001866745
    Model Q27B3CF2
    Producent AOC
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 4038986181464
    Vægt 8.74 kg
Produktbeskrivelse AOC Q27B3CF2 - B3 Series - LED-skærm - QHD - 27" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 27"
Egenskaber USB 3.2 Gen 1/USB-C hub, USB PD 65 watt
Paneltype IPS
Formatforhold 16:9
Standard opløsning QHD 2560 x 1440 ved 100 Hz
Pixel Pitch 0.2331 mm
Kontrastforhold 1500:1 / 20000000:1 (dynamisk)
Responstid 14 ms (grå-til-grå), 1 ms (MPRT)
Farve support 16,7 millioner farver (8-bit)
Input-stik HDMI, USB-C
Justeringer til display-position Højde, tilt
Skærmbelægning Blændfri, 3H Hard Coating
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort
Dimensioner (B x D x H) - med stander (højeste position) 61.66 cm x 22.98 cm x 50.86 cm
Vægt 5.51 kg
Overensstemmelsesstandarder HDCP 2.2
Generelt
Backlight-teknologi WLED
Diagonal størrelse 27"
Dimensioner (B x D x H) 61.66 cm x 22.98 cm x 50.86 cm - med stander (højeste position)
Farve Sort
Formatforhold 16:9
Indbygget udstyr USB 3.2 Gen 1/USB-C hub
Lodret opdateringshastighed 48 - 100 Hz
Lodret synsvinkel 178
Paneltype IPS
Pixel Pitch 0.2331 mm
Pixel pr. tomme 109
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
USB-strømlevering 65 watt
Vandret opdateringshastighed 30 - 115 kHz
Vandret synsvinkel 178
Vægt 5.51 kg
Audio
Type Højtalere - stereo
Udgangseffekt/kanal 2 watt
Forbindelse
Interface HDMI | USB-C 3.2 Gen 1 upstream (DisplayPort Alt Mode, data, strøm op til 65 W) | Hovedtelefoner (mini-jackstik) | USB 3.2 Gen 1 nedstrøm (hurtigtopladende) | USB 3.2 Gen 1 nedstrøm
Mekanisk
Højde justering 110 mm
Tiltvinkel -5/+25
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Egenskaber Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat), aftagelig base, mat teksturfinish
Medfølgende ledninger 1 x HDMI-kabel - 1.5 m | 1 x USB-C til USB-C kabel - 1.8 m
MTBF (forventet tid mellem fejl) 30,000 time(r)
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 watt
Strømforbrug (Typisk) 35 watt
Strømforbrugs-stand by 0.5 watt
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 82 cm
Dybde ved forsendelse 48.1 cm
Højde ved forsendelse 16.2 cm
Vægt ved forsendelse 8.62 kg
Opdateringsrate på 100Hz
Få udstyret med to gange billedhastigheden, i forhold til andre skærme, og vink farvel til at billedet hakker og har slørede bevægelser. Med en 100 Hz opdateringsfrekvens bliver billederne skarpere og billedstrømmen mere glidende, dermed kan du justere dine skud præcist og sætte pris på high-speed racerløb i al deres herlighed.