Philips Evnia 3000 34M2C3500L 34" Fast VA 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort 180Hz
Philips Evnia 3000 34M2C3500L - LED-skærm - gaming - kurvet - 34" - 3440 x 1440 WQHD @ 180 Hz - Fast VA - 300 cd/m² - 4000:1 - HDR10 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort - brunsort
Med den hurtige VA-skærm kan du spille med høj præcision og hastighed ved 180 Hz. Med skarpe billeder i HDR-kvalitet, buet ramme og WQHD-opløsning, giver denne skærm en fremragende allround gamingoplevelse.
  • Varenummer 1002313794
    Model 34M2C3500L/00
    Producent Philips
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 8721038001945
    Vægt 7.4 kg
Produktbeskrivelse Philips Evnia 3000 34M2C3500L - LED-skærm - kurvet - 34" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 34"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1997883
Energiklasse Klasse F
Kurvet skærm Ja
Paneltype Fast VA
Formatforhold 21:9
Standard opløsning WQHD 3440 x 1440 (DisplayPort: 180 Hz, HDMI: 100 Hz)
Pixel Pitch 0.23175 mm
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 4000:1
HDR-kapabel HDR10
Responstid 1 ms (grå-til-grå), 0,5 ms (Smart MBR)
Gaming Ja
Farve support 1,07 milliarder farver
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Tilt
Skærmbelægning Blændfri, 3H Hard Coating, Dis 25 %
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Brunsort
Dimensioner (B x D x H) - med stander (højeste position) 80.8 cm x 25.1 cm x 46.4 cm
Vægt 7.33 kg
Producentgaranti 3 års garanti
Generelt
Backlight-teknologi WLED
Diagonal størrelse 34"
Dimensioner (B x D x H) 80.8 cm x 25.1 cm x 46.4 cm - med stander (højeste position)
Energiklasse Klasse F
Energiklasse (HDR) Klasse G
Farve Brunsort
Formatforhold 21:9
Gaming Ja
HDR-format HDR10
Kontrastforhold 4000:1
Kurvet skærm Ja (1500R)
Lodret opdateringshastighed 48 - 180 Hz
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 300 cd/m²
Paneltype Fast VA
Pixel Pitch 0.23175 mm
Pixel pr. tomme 109.68
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Vandret opdateringshastighed 30 - 255 kHz
Vandret synsvinkel 178
Vægt 7.33 kg
Forbindelse
Interface DisplayPort 1.4 | 2 x HDMI | Audio line-ind/ud (mini-jackstik)
Mekanisk
Tiltvinkel -5/+20
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Medfølgende ledninger 1 x HDMI-kabel | 1 x DisplayPort kabel
MTBF (forventet tid mellem fejl) 50,000 time(r)
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 watt
Strømforbrug (Typisk) 31 watt
Strømforbrug HDR (Til-tilstand) 60 kWh/1000 t
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 31 kWh/1000 t
Strømforbrugs-stand by 0.5 watt
Programmer / Systemkrav
OS nødvendig Apple MacOS X, Microsoft Windows 10 / 11
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 93 cm
Dybde ved forsendelse 18.8 cm
Højde ved forsendelse 48 cm
Vægt ved forsendelse 9.47 kg
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 20 - 80% RH
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C
Producentgaranti
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
Skiftetasten til EasySelect-menuen giver hurtig adgang til menuen på skærmen
Smart Crosshair: Til bedre sigte og mere underholdning
LowBlue-tilstand og flimmerfri visning, der er behagelig for øjnene
SmartImage-spiltilstand optimeret til spillere
180 Hz opdateringshastigheder til ultraklare, strålende billeder
Du spiller intense, konkurrencebaserede spil. Du har brug for en skærm uden forsinkelse og med ultrajævne billeder. Denne skærm opfrisker skærmbilledet op til 180 i sekundet, hvilket faktisk er væsentligt hurtigere end en standardskærm. En lavere billedhastighed får fjender til at hoppe fra sted til sted på skærmen, og det gør dem vanskeligere at ramme. Med 180 Hz billedhastighed får du de vigtige billeder, der ellers ville mangle, som viser fjendens bevægelser i et ultrajævnt tempo, så du nemt kan nedlægge dem. Med ultralav inputforsinkelse og ingen skærmslitage er denne Philips-skærm din perfekte spilmakker.