Philips Evnia 3000 25M2N3200W 25" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz
Philips Evnia 3000 25M2N3200W - LED-skærm - gaming - 25" (24.5" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 240 Hz - VA - 300 cd/m² - 3000:1 - 0.5 ms - 2xHDMI, 2xDisplayPort - mørk skifer
Vi går op i"smuk" hastighed. Denne skærm har en opdateringshastighed på 240Hz og en 16:9 Full HD-skærm, så du kan spille i realtid med skarpe og detaljerede billeder.
  • Varenummer 1001039660
    Model 25M2N3200W/00
    Producent Philips
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 8712581800673
    Vægt 6 kg
Produktbeskrivelse Philips Evnia 3000 25M2N3200W - LED-skærm - Full HD (1080p) - 25"
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 25"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1503715
Energiklasse Klasse E
Adaptive-Sync teknologi AMD Adaptive-Sync
Paneltype VA
Formatforhold 16:9
Standard opløsning Full HD (1080p) 1920 x 1080 ved 240 Hz
Pixel Pitch 0.2832 mm
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 3000:1
Responstid 1 ms (grå-til-grå), 0.5 ms (MPRT)
Gaming Ja
Farve support 1,07 milliarder farver
Farvespektrum 101.5% NTSC (CIE 1976), 120% sRGB
Input-stik 2xHDMI, 2xDisplayPort
Justeringer til display-position Højde, tilt, drejbar, pivot (rotering)
Skærmbelægning 3H Hard Coating, anti-genskin (25 %)
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Mørk skifer
Dimensioner (B x D x H) - med stander 55.7 cm x 23.9 cm x 50.8 cm
Vægt 4.64 kg
Generelt
Backlight-teknologi WLED
Diagonal størrelse 25"
Dimensioner (B x D x H) 55.7 cm x 23.9 cm x 50.8 cm - med stander
Energiklasse Klasse E
Farve Mørk skifer
Formatforhold 16:9
Gaming Ja
Kontrastforhold 3000:1
Lodret opdateringshastighed 48 - 240 Hz
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 300 cd/m²
OSD sprog Multilingual
Paneltype VA
Pixel Pitch 0.2832 mm
Pixel pr. tomme 89.91
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Synlig diameter 24.5"
Vandret opdateringshastighed 30 - 274 kHz
Vandret synsvinkel 178
Vægt 4.64 kg
Forbindelse
Interface 2 x HDMI (HDCP 1.4, HDCP 2.2) | DisplayPort 1.4 (HDCP 1.4, HDCP 2.2) | Audio line-ind/ud
Mekanisk
Drejevinkel 60
Højde justering 130 mm
Rotationsvinkel 180
Tiltvinkel -5/+20
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Egenskaber Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat), tekstureret finish
Medfølgende ledninger 1 x DisplayPort kabel | 1 x HDMI-kabel
MTBF (forventet tid mellem fejl) 50,000 time(r)
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Udstyr inkluderet VESA-bøjle
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 watt
Strømforbrug (Typisk) 27.7 watt
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 18 kWh/1000 t
Strømforbrugs-stand by 0.5 watt
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 73 cm
Dybde ved forsendelse 18.8 cm
Højde ved forsendelse 42 cm
Vægt ved forsendelse 7.6 kg
Miljømæssige parametre
Fugtighedsgrad ved brug 20 - 80%
Maks. driftstemperatur 40 °C
Min. driftstemperatur 0 °C
SmartContrast giver fyldige sorte detaljer
SmartImage-spiltilstand optimeret til spillere
Skiftetasten til EasySelect-menuen giver hurtig adgang til menuen på skærmen
Vippe-, dreje- og højdejustering for at opnå ideel position til visning
LowBlue-tilstand og flimmerfri visning, der er behagelig for øjnene
Ultrahurtig 240 Hz opdateringshastighed til spil næsten uden forsinkelse
Mens du spiller de mest intense og medrivende actionprægede spil, forbedrer den ultrahurtige 240 Hz opdateringshastighed en ultrajævn, forsinkelsesfri spiloplevelse. Denne Philips-skærm opdaterer skærmbilledet op til 240 gange i sekundet, hvilket er væsentligt hurtigere end en standardskærm. 240 Hz er især til tempofyldte spil som FPS og racerspil og giver en overlegen grafik i bevægelse og klarhed. Med en Philips 240 Hz skærm er actionsekvenser i gameplayet uden vibrationer og ekko. Du vil opleve mere fordybelse og føle dig som en del af spillet.