LG UltraGear 24GS60F-B 24" IPS 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz
LG UltraGear 24GS60F-B - LED-skærm - gaming - 24" (23.8" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - IPS - 300 cd/m² - 1000:1 - HDR10 - 1 ms - HDMI, DisplayPort
  • Varenummer 1002216837
    Model 24GS60F-B.AEU
    Producent LG Electronics
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 8806096012321
    Vægt 5.19 kg
Produktbeskrivelse LG UltraGear 24GS60F-B - LED-skærm - Full HD (1080p) - 24" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 24"
Adaptive-Sync teknologi AMD FreeSync, NVIDIA G-SYNC Compatible
Paneltype IPS
Formatforhold 16:9
Standard opløsning Full HD (1080p) 1920 x 1080 ved 180 Hz
Pixel Pitch 0.2745 mm
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 1000:1
HDR-kapabel HDR10
Responstid 1 ms (grå-til-grå)
Gaming Ja
Farve support 16,7 millioner farver
Farvespektrum 99% sRGB (CIE 1931), 90% sRGB (CIE 1931)
Input-stik HDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Tilt
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Dimensioner (B x D x H) - med stander 54.08 cm x 18.05 cm x 40.89 cm
Vægt 4 kg
Overensstemmelsesstandarder HDCP 2.2
Generelt
Backlight-teknologi LED baglys
Diagonal størrelse 24"
Dimensioner (B x D x H) 54.08 cm x 18.05 cm x 40.89 cm - med stander
Formatforhold 16:9
Gaming Ja
HDR-format HDR10
Kontrastforhold 1000:1
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 300 cd/m²
Paneltype IPS
Pixel Pitch 0.2745 mm
Pixel pr. tomme 93
Responstid 1 ms (grå-til-grå)
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Synlig diameter 23.8"
Vandret synsvinkel 178
Vægt 4 kg
Forbindelse
Interface HDMI (HDCP 2.2) | DisplayPort 1.4 (HDCP 2.2) | Hovedtelefoner (mini-jackstik)
Mekanisk
Tiltvinkel -5/+15
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm