AOC Gaming U32G3X/BK 32" IPS 3840 x 2160 (4K) HDMI DisplayPort 144Hz
AOC Gaming U32G3X/BK - LED-skærm - gaming - 32" (31.5" til at se) - 3840 x 2160 4K UHD (2160p) @ 144 Hz - IPS - 1000:1 - 1 ms - 2xHDMI, 2xDisplayPort - højtalere - sort, rød
Den G-Sync-kompatible U32G3X/BK tilbyder en imponerende 31,5 tommer skærm, der viser en forbløffende 4K UHD-opløsning på 3840 x 2160 til et enestående niveau af visuel klarhed. Med en ultraresponsiv 1 ms GtG-svartid og en høj opdateringshastighed på 144 Hz giver denne skærm dig et helt nyt gameplay. Fordyb dig selv i kampens hede, eller udforsk store virtuelle verdener med uovertruffen og problemfri præcision.
  • Varenummer 1001724476
    Model U32G3X/BK
    Producent AOC
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 4038986111430
    Vægt 10.76 kg
Produktbeskrivelse AOC Gaming U32G3X/BK - LED-skærm - 32" - HDR
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 32"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1711583
Energiklasse Klasse F
Strømforbrug (Til-modus) 32 W
Adaptive-Sync teknologi NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium
Paneltype IPS
Formatforhold 16:9
Standard opløsning 4K UHD (2160p) 3840 x 2160 ved 144 Hz
Kontrastforhold 1000:1 / 80000000:1 (dynamisk)
Responstid 1 ms (grå-til-grå), 1 ms (MPRT)
Gaming Ja
Farve support 1,07 milliarder farer (8-bit + FRC)
Farvespektrum 122% sRGB (CIE 1931), 95% DCI-P3 (CIE 1976)
Input-stik 2xHDMI, 2xDisplayPort
Justeringer til display-position Højde, drejbar, tilt
Skærmbelægning Blændfri, 3H Hard Coating
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort, rød
Dimensioner (B x D x H) - med stander 71.53 cm x 25.88 cm x 58.71 cm
Vægt 7.79 kg
Lokalisering Europa
Overensstemmelsesstandarder WEEE
Producentgaranti 3 års garanti
Generelt
Backlight-teknologi WLED
Diagonal størrelse 32"
Dimensioner (B x D x H) 71.53 cm x 25.88 cm x 58.71 cm - med stander
Energiklasse Klasse F
Energiklasse (HDR) Klasse G
Farve Sort, rød
Formatforhold 16:9
Gaming Ja
Lodret opdateringshastighed 48 - 144 Hz
Lodret synsvinkel 178
Paneltype IPS
Pixel pr. tomme 139
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Synlig diameter 31.5"
Vandret synsvinkel 178
Vægt 7.79 kg
Audio
Type Højtalere
Forbindelse
Interface 2 x HDMI | 2 x DisplayPort 1.4 | Hovedtelefoner
Mekanisk
Drejevinkel 60
Højde justering 130 mm
Tiltvinkel -3.5/+21.5
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Egenskaber Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat)
Lokalisering Europa
Medfølgende ledninger DisplayPort kabel - 1.8 m | HDMI-kabel - 1.8 m
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 watt
Strømforbrug (Til-modus) 32 W
Strømforbrug (Typisk) 40 watt
Strømforbrug HDR (Til-tilstand) 65 kWh/1000 t
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 32 kWh/1000 t
Strømforbrugs-stand by 0.5 watt
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 90.5 cm
Dybde ved forsendelse 20.4 cm
Højde ved forsendelse 52.8 cm
Vægt ved forsendelse 10.89 kg
Producentgaranti
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
UHD (4K)-opløsning
Opdateringsrate på 144Hz
Få udstyret med to gange billedhastigheden, i forhold til andre skærme, og vink farvel til at billedet hakker og har slørede bevægelser. Med en 144 Hz opdateringsfrekvens bliver billederne skarpere og billedstrømmen mere glidende, dermed kan du justere dine skud præcist og sætte pris på high-speed racerløb i al deres herlighed.