AOC Gaming 25G3ZM/BK 25" VA 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 240Hz
AOC Gaming 25G3ZM/BK - G3 Series - LED-skærm - gaming - 25" (24.5" til at se) - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 240 Hz - VA - 300 cd/m² - 3000:1 - 0.5 ms - 2xHDMI, DisplayPort - sort, rød
AOC 25G3ZM/BK opfylder behovene hos både e-Sport-, konkurrence- og hyggegamere. Den tilbyder et responsivt 24,5" VA-panel med FHD-opløsning, ShadowControl og et super kontrastforhold på 3000:1. Vær den hurtigste i actionkampe med 240 Hz opdateringshastighed, Adaptive Sync, 1 ms GTG og lav inputlag.
  • Varenummer 1000742765
    Model 25G3ZM/BK
    Producent AOC
    Gå til producentens hjemmeside
    EAN 4038986140911
    Vægt 6.28 kg
Produktbeskrivelse AOC Gaming 25G3ZM/BK - G3 Series - LED-skærm - Full HD (1080p) - 25"
Enhedstype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm - 25"
Energimærke QR-kode URL Https://eprel.ec.europa.eu/qr/1336815
Energiklasse Klasse E
Adaptive-Sync teknologi AMD FreeSync Premium
Paneltype VA
Formatforhold 16:9
Standard opløsning Full HD (1080p) 1920 x 1080 ved 240 Hz
Lysstyrke 300 cd/m²
Kontrastforhold 3000:1 / 80000000:1 (dynamisk)
Responstid 1 ms (grå-til-grå), 0.5 ms (MPRT)
Gaming Ja
Farve support 16,7 millioner farver
Farvespektrum 100% sRGB (CIE 1931), 92% DCI-P3 (CIE 1976)
Input-stik 2xHDMI, DisplayPort
Justeringer til display-position Højde, pivot (rotering), drejbar, tilt
Skærmbelægning Blændfri
Spænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Farve Sort, rød
Dimensioner (B x D x H) - med stander 55.73 cm x 25.88 cm x 37.8 cm
Vægt 4.24 kg
Producentgaranti 3 års garanti
Generelt
Backlight-teknologi WLED
Diagonal størrelse 25"
Dimensioner (B x D x H) 55.73 cm x 25.88 cm x 37.8 cm - med stander
Energiklasse Klasse E
Farve Sort, rød
Formatforhold 16:9
Gaming Ja
Lodret opdateringshastighed 48 - 240 Hz
Lodret synsvinkel 178
Lysstyrke 300 cd/m²
Paneltype VA
Pixel pr. tomme 90
Skærmbelægning Blændfri
Skærmtype LED-baggrundsbelyst LCD-skærm / TFT aktiv matriks
Synlig diameter 24.5"
Vandret opdateringshastighed 30 - 255 kHz
Vandret synsvinkel 178
Vægt 4.24 kg
Forbindelse
Interface 2 x HDMI | 2 x DisplayPort 1.2 | Hovedtelefoner
Mekanisk
Drejevinkel 60
Højde justering 130 mm
Tiltvinkel -5/+23
VESA-monteringsinterface 100 x 100 mm
Diverse
Egenskaber Slot sikkerhedslås (kabel lås sælges separat)
Medfølgende ledninger 1 x HDMI-kabel - 1.8 m | 1 x DisplayPort kabel - 1.8 m
Sikkerhedsåbningstype Kensington-sikkerhedsåbning
Effekt
Indgangspænding AC 100-240 V (50/60 Hz)
Strømforbrug (fra-tilstand) 0.3 watt
Strømforbrug (Typisk) 25 watt
Strømforbrug SDR (Til-tilstand) 18 kWh/1000 t
Strømforbrugs-stand by 0.3 watt
Programmer / Systemkrav
Inkluderet software AOC eSaver, AOC G-Menu
Mål og vægt
Mål & vægt (forsendelse)
Bredde ved forsendelse 62 cm
Dybde ved forsendelse 16 cm
Højde ved forsendelse 54.1 cm
Vægt ved forsendelse 6.34 kg
Producentgaranti
Service & Support Begrænset garanti - 3 år
FHD-opløsning
VA panelet
0.5ms MPRT - Moving Picture Response Time
Responstid på 1 ms GTG - Grå-til-grå
Freesync Premium
Få billeder af den bedste kvalitet, selv i spil med hurtigt tempo. AMD FreeSync Premium-teknologien sikrer, at GPU'ens og skærmens opdateringshastigheder synkroniseres, hvilket giver en glidende spiloplevelse uden tearing ved den højeste ydeevne. AMD FreeSync Premium har en opdateringshastighed på mindst 120 Hz, hvilket reducerer luftslør og gør billedet skarpere, så oplevelsen bliver mere livagtig. LFC-funktionen eliminerer risikoen for hakken i tilfælde af, at billedhastigheden kommer ned under opdateringshastigheden.
Minimal kantdistrahering for den ultimative kampstation
Højdejusterbar stander
Ergonomisk
GMENU
6 spil-tilstand
AOC Game Color og Shadow control
Lavt input-lag
God til konsolgaming
Mange af vores førsteklasses skærme er ikke blot designet til at fungere med PC-tårne, men er også kompatible med konsoller. Du kan nemt slutte dem til din Xbox eller PlayStation og nyde den fantastiske billedkvalitet. Skærmene understøtter op til 120 Hz, så selv modellerne af den nyeste generation kører på de højeste indstillinger.